اعلامیه‌ی شورای عالی مصالحه‌ی ملی در پیوند به شهادت سه تن از کارمندان زن در تلویزیون انعکاس

org_admin

با تأسف اطلاع یافتیم که در شهر جلال‌آباد ولایت ننگرهار، سه تن از کارمندان رادیو تلویزیون انعکاس از سوی افراد مسلح ناشناس ترور شدند و به شهادت رسیدند که مایهٔ تأثر عمیق ما گردید.

تروریستان و دشمنان افغانستان نمی‌توانند، با کشتار خبرنگاران و شهروندان بی‌گناه به اهداف شوم خود برسند. صلح برای ملت و دولت جمهوی اسلامی افغانستان اولویت دارد، چنین حملات وحشیانه نمی‌تواند مانع هدف اصلی ما که صلح عادلانه ‌و پایدار در کشور است شود.

این حمله وحشیانه را با شدیدترین الفاظ محکوم می‌کنم و از مسوولان می‌خواهیم که عاملان این حمله ناجوان‌مردانه را پیدا کرده و به سزای اعمال‌شان برسانند.

در آخر یک‌بار دیگر تسلیت و غم‌شریکی خویش را با هیأت رهبری تلویزیون انعکاس، کارمندان، خبرنگاران و خانواده‌های قربانیان عرض نموده و خود را در این اندوه بزرگ شریک می‌دانیم.

دکتور عبدالله عبدالله

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی

اعلامیه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۹:۴۸
Background image

در حمایت از حماسه‌ی ماندگار هرات

سپیدار-کابل: کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۳۵
Background image

اعلامیه دربارۀ حوادث ناگوار طبیعی در نورستان

سپیدار- کابل: با تأسف در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب در نورستان، تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت به مردمان محل رسیده است.

از وقوع این رویداد ناگوار سخت اندوه‌گین گردیده‌ایم. از نهادهای کمک . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۲۰:۱۷
Background image

اعلامیه درباره شهادت یک فرمانده ارتش در هرات

سپیدار- کابل: با تأسف طالبان برخلاف تمام اصول و قواعد جنگ و موازین اسلامی و انسانی، عبدالحمید حمیدی، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر را پس از اسارت به‌شهادت رسانیدند.

به‌گلوله بستن . . .

Back to announcements