اعلامیه شورای عالی مصالحه‌ی ملی در پیوند به حوادث ولسوالی حصه‌ی اول بهسود ولایت میدان وردک

org_admin

سپیدار-کابل: حوادث اخیر در ولسوالی حصه‌ی اول بهسود ولایت میدان وردک که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان کشور و باعث تنش در منطقه گردید باعث تأثر و اندوه فراوان گردید.

برای شهدای این حادثه‌ی دردناک بهشت‌برین و برای زخمی‌ها شفای عاجل می‌طلبیم و مراتب تسلیت و هم‌دردی خویش را با خانواده‌های قربانیان ابراز می‌داریم.

مردم شریف و متدین حصه‌ی اول بهسود و خانواده‌های قربانیان را در این لحظات حساس و سرنوشت‌ساز که بیش‌تر از هر زمانی به وحدت و اتحاد نیاز داریم به صبر و حوصله‌مندی و یافتن راه‌ حل مسالمت‌آمیز از طریق مذاکره و گفت‌وگو فرامی‌خوانیم. حوادث اخیر نیازمند تحقیق و ارزیابی همه‌جانبه است و حکومت و مسوولان باید این قضیه را تحقیق و بررسی نمایند و با عاملان و مسوولان حوادث برخورد قانونی صورت گیرد.

دکتور عبدالله عبدالله

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی

اعلامیه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۹:۴۸
Background image

در حمایت از حماسه‌ی ماندگار هرات

سپیدار-کابل: کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۳۵
Background image

اعلامیه دربارۀ حوادث ناگوار طبیعی در نورستان

سپیدار- کابل: با تأسف در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب در نورستان، تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت به مردمان محل رسیده است.

از وقوع این رویداد ناگوار سخت اندوه‌گین گردیده‌ایم. از نهادهای کمک . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۲۰:۱۷
Background image

اعلامیه درباره شهادت یک فرمانده ارتش در هرات

سپیدار- کابل: با تأسف طالبان برخلاف تمام اصول و قواعد جنگ و موازین اسلامی و انسانی، عبدالحمید حمیدی، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر را پس از اسارت به‌شهادت رسانیدند.

به‌گلوله بستن . . .

Back to announcements