اعلامیه شورای عالی مصالحه‌ی ملی در پیوند به درگذشت جنرال سهیلا صدیق

org_admin
HCNR

سپیدار-کابل: با تأسف اطلاع یافتیم که دگرجنرال سهیلا صدیق، یکی از سابقه‌دارترین کادرهای پزشکی و نظامی کشور و از پیش‌گامان زنان افغانستان در عرصه‌ی پزشکی و نظامی، به اثر بیماری که داشتند، صبح امروز (جمعه، 14 قوس) در کابل درگذشتند.

جنرال سهیلا صدیق نزدیک به نیم قرن برای این کشور خدمات شایان انجام داده است. کارنامه‌ی درخشان او در بخش پزشکی، نظامی و حضور و تثبیت جایگاه زنان در جامعه، ستایش‌انگیز و انکارناپذیر است.

بانو صدیق هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی کشور را ترک نکرد. در دشوارترین روزها در کنار مردم افغانستان ایستاد و برای خدمت به فرزندان این خاک، به گونه‌ی خستگی‌ناپذیر کار کرد، مردم ما خدمات و زحمات صادقانه‌ی او را فراموش نخواهند کرد.

جنرال صدیق پزشک موفق نظامی بود که از خود تعهد و شایستگی فراوان نشان داد و در سال 1381 به عنوان وزیر صحت عامه عضو کابینه‌ی کشور گردید.

مرگ بانو صدیق ضایعه‌ی بزرگ برای مردم و کشور ماست. ضمن عرض تسلیت برای خانواده‌ی گرامی شان و مردم افغانستان، برای بانو صدیق روان شاد و بهشت برین تمنا دارم.

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی

اعلامیه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۹:۴۸
Background image

در حمایت از حماسه‌ی ماندگار هرات

سپیدار-کابل: کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۳۵
Background image

اعلامیه دربارۀ حوادث ناگوار طبیعی در نورستان

سپیدار- کابل: با تأسف در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب در نورستان، تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت به مردمان محل رسیده است.

از وقوع این رویداد ناگوار سخت اندوه‌گین گردیده‌ایم. از نهادهای کمک . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۲۰:۱۷
Background image

اعلامیه درباره شهادت یک فرمانده ارتش در هرات

سپیدار- کابل: با تأسف طالبان برخلاف تمام اصول و قواعد جنگ و موازین اسلامی و انسانی، عبدالحمید حمیدی، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر را پس از اسارت به‌شهادت رسانیدند.

به‌گلوله بستن . . .

Back to announcements