چین از ادامه مذاکرات صلح و توافق سیاسی حمایت می‌کند

org_admin
شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۷:۴۱
وانگ یو

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، امروز (شنبه، ۹ اسد ۱۴۰۰) با آقای وانگ یو سفیر چین، در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار و ملاقات کرد.

در این ملاقات آقای وانگ یو سفیر چین گفت: آنها باور دارند که جنگ راه حل نیست و یگانه راه حل جنگ افغانستان مذاکره و گفت‌وگو است.

سفیر چین افزود که ما طرفدار ادامه مذاکرات و توافق سیاسی هستیم و از یک حکومت همه شمول، معتدل و افغانستان عاری از گروهای تروریستی حمایت می‌کنیم. وی همچنان بر حفظ دستاوردهای مردم افغانستان تاکید کرد.

رییس شورای عالی مصالحه ملی در مورد تلاش‌های صلح و سفر اخیر خود به دوحه صحبت کرد و تأکید نمود که هیچ راه حل نظامی برای مشکل افغانستان وجود ندارد.

دکتور عبدالله عبدالله بر اهمیت و تقویت اجماع ملی در کشور و افزایش همکاری‌ و هماهنکی با جامعه‌ی جهانی در روند صلح تاکید کرد.

خبر

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۷:۵
Background image

دیدار با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندز

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی بعد از ظهر امروز (دوشنبه، 11 اسد) با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندز در قصر سپیدار دیدار کرد.

بزرگان و متنفذین کندز در این دیدار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۸:۷
Background image

دکتور عبدالله عبدالله با شارژدافیر سفارت امریکا دیدار کرد

دکتور عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، بعد از ظهر امروز (یکشنبه، 10 اسد) با آقای راس ویلسن شارژدافیر سفارت امریکا در کابل، در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این دیدار شارژدافیر. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۳:۲۰
Background image

تدویر نشست همکاری میان عالی شورای مصالحه‌ی ملی و انستیتوت صلح کابل

مولوی عطاالرحمان سلیم معاون شورای عالی مصالحه‌ی ملی، امروز (یکشنبه، 10 اسد) با سردار محمد نادر نعیم رییس و اعضای انستیتوت صلح کابل در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این نشست مولوی عطاالرحمان. . .

BACK TO NEWS