پیام شورای عالی مصالحه‌ی ملی در پیوند به جان‌باختن مینا خیری گوینده‌ی خبری شبکه‌ی تلویزیون آریانانیوز

org_admin

سپیدار-کابل: با تأسف اطلاع حاصل نمودیم که بانو مینا خیری گوینده‌ی جوان و مستعد شبکه‌ی تلویزیون آریانا نیوز در یک رویداد هراس‌افگانانه جان باخته است. در این رویداد مادر مینا خیری و شماری از هم‌شهریان بی‌دفاع مان نیز جان‌باخته و تعدادی زخمی شده‌اند.

هراس‌افگنان جنایت‌کار با هدف قرار دادن افراد بی‌دفاع و ملکی اوج وحشت و جنایت شان را به نمایش می‌گذارند. در شرایط که تمام مردم افغانستان، چشم امید به صلح دوخته‌اند و انتظار دارند تا گفت‌وگوهای صلح نتیجه دهد و جنگ و کشتار در کشور پایان یابد، خلق چنین جنایت و وحشت، خلاف روحیه‌ی ملی و مردمی است.

شورای عالی مصالحه‌ی ملی ضمن محکوم کردن این رویداد غم‌‌انگیز، با خانواده‌ی قربانیان به ویژه خانواده‌ی بانو مینا خیری، همکاران شان در شبکه‌ی تلویزیونی آریانا نیوز و اهل رسانه‌ها ابراز غم‌شریکی نموده برای زخمیان حادثه تندرستی زودهنگام تمنا دارد.

دکتور عبدالله عبدالله

رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی

اعلامیه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۹:۴۸
Background image

در حمایت از حماسه‌ی ماندگار هرات

سپیدار-کابل: کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۳۵
Background image

اعلامیه دربارۀ حوادث ناگوار طبیعی در نورستان

سپیدار- کابل: با تأسف در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب در نورستان، تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت به مردمان محل رسیده است.

از وقوع این رویداد ناگوار سخت اندوه‌گین گردیده‌ایم. از نهادهای کمک . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۲۰:۱۷
Background image

اعلامیه درباره شهادت یک فرمانده ارتش در هرات

سپیدار- کابل: با تأسف طالبان برخلاف تمام اصول و قواعد جنگ و موازین اسلامی و انسانی، عبدالحمید حمیدی، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر را پس از اسارت به‌شهادت رسانیدند.

به‌گلوله بستن . . .

Back to announcements