استقبال از اعلامیۀ قاطع کشورهای دوست و متحد افغانستان

org_admin

سپیدار- کابل: نمایندگی‌های دیپلوماتیک آسترالیا، جمهوری چک، کانادا، دنمارک، نمایندگان اتحادیه اروپا، فنلند، فرانسه، ایتالیا، جاپان، کوریا، هالند، دفتر نماینده ارشد ملکی ناتو، اسپانیا، سویدن، انگلستان و ایالات متحده امریکا در اعلامیۀ مشترک، تشدید جنگ و خون‌ریزی جاری در کشور، از بین بردن زیرساخت‌ها و نهادهای عامه و تهدید علیه دست‌آوردهای مشترک دو دهۀ اخیر را محکوم کرده و از طالبان خواسته به آتش‌بس فوری و سراسری تن دهند.

از موضع‌گیری صریح، همه‌جانبه و قاطع کشورهای دوست و متحد افغانستان استقبال می‌کنیم. جمهوری اسلامی افغانستان همواره تعهد خویش را برای ختم جنگ، آتش‌بس سراسری و دست‌یابی به یک راه‌حل سیاسی عادلانه و پایدار ابراز داشته است. اما متأسفانه جانب مقابل وقت‌کشی کرده و فرصت تاریخی برای پایان منازعۀ ۴۳ ساله را با خطر روبرو ساخته‌اند. تصور این‌که منازعۀ جاری را با تشدید خشونت، کشتار و خون‌ریزی می‌توان ختم کرد، یک اشتباه محاسباتی غیرقابل جبران است. خشونت، خشونت می‌آفریند. مردم افغانستان در برابر زور، ستم و استبداد- از هرگونۀ آن- تسلیم نخواهند شد. پس بهتر است گروه طالبان با درک وضعیت جاری در کشور، به گفت‌وگوی معنادار و نتیجه‌بخش رو آورده و بیش از این مردم افغانستان را شکنجه نکنند.

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس شورای عالی مصالحه ملی

اعلامیه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۹:۴۸
Background image

در حمایت از حماسه‌ی ماندگار هرات

سپیدار-کابل: کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۳۵
Background image

اعلامیه دربارۀ حوادث ناگوار طبیعی در نورستان

سپیدار- کابل: با تأسف در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب در نورستان، تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت به مردمان محل رسیده است.

از وقوع این رویداد ناگوار سخت اندوه‌گین گردیده‌ایم. از نهادهای کمک . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۲۰:۱۷
Background image

اعلامیه درباره شهادت یک فرمانده ارتش در هرات

سپیدار- کابل: با تأسف طالبان برخلاف تمام اصول و قواعد جنگ و موازین اسلامی و انسانی، عبدالحمید حمیدی، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر را پس از اسارت به‌شهادت رسانیدند.

به‌گلوله بستن . . .

Back to announcements