اعلامیه دربارۀ پیام دوستی و برادری رییس‌جمهور تاجیکستان دربارۀ افغانستان

org_admin

سپیدار- کابل: جلالت‌مآب امام علی رحمن رییس‌جمهور تاجیکستان در پیامی از نیت خیرخوانۀ کشورش دربارۀ افغانستان به‌ویژه روند صلح و تأمین امنیت و ثبات سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که افغان‌ها بر مصایب جاری غلبه کرده و به‌بحران طولانی نقطۀ پایان بگذارند.

تاجیکستان در سه دهۀ گذشته روابط بسیار نزدیک و عمیق با دولت و مردم افغانستان داشته و همواره با حسن نیت و با نظرداشت اصل همسایگی، برادری و هم‌فرهنگی، از صلح و ثبات در کشور ما حمایت کرده و موضع خیرخواهانه و براساس منافع و مصالح ملی افغانستان داشته است.

تاجیکستان تحت قیادت جناب امام علی رحمان با مسوولیت‌شناسی و دوراندیشی با قضایای افغانستان برخورده است.

جناب امام علی رحمن همواره در دیدارهایش با سران افغانستان و سخنرانی‌هایش در همایش‌های ملی تاجیکستان، از همکاری و کمک پروفیسور استاد برهان الدین ربانی رهبر فقید جمعیت اسلامی و رییس دولت اسلامی و احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان، یاددهانی و قدردانی کرده است. یادآوری از نقش و کمک سران سابق افغانستان در تأمین صلح تاجیکستان نشان‌دهندۀ قدرشناسی رهبر تاجیکستان می‌باشد. تاجیکستان همواره تأکید کرده است که یک افغانستان صلح آمیز، مترقی و عاری از تروریزم و هراس‌افگنی به سود همۀ کشورهای منطقه است. امیدواریم سایر کشورهای منطقه و همسایه همانند تاجیکستان با درک پیامدهای تسلط دوبارۀ افراط‌گرایی و تروریزم در افغانستان در راستای تأمین صلح پایدار، با عزت و سراسری در کشور همکاری و یاری کنند.

باردیگر، از پیام همه جانبه و برادرانۀ جلالت‌مآب امام علی رحمن رییس جمهور کشور برادر و همسایه تاجیکستان صمیمانه قدردانی می کنیم.

دوستی و برادری دو ملت افغانستان و تاجیکستان پایدار و استوار بر منافع دو کشور باقی خواهد ماند.

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس شورای عالی مصالحه ملی

اعلامیه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۹:۴۸
Background image

در حمایت از حماسه‌ی ماندگار هرات

سپیدار-کابل: کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۱۷:۳۵
Background image

اعلامیه دربارۀ حوادث ناگوار طبیعی در نورستان

سپیدار- کابل: با تأسف در نتیجۀ سرازیرشدن سیلاب در نورستان، تلفات جانی و خسارات مالی هنگفت به مردمان محل رسیده است.

از وقوع این رویداد ناگوار سخت اندوه‌گین گردیده‌ایم. از نهادهای کمک . . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۲۰:۱۷
Background image

اعلامیه درباره شهادت یک فرمانده ارتش در هرات

سپیدار- کابل: با تأسف طالبان برخلاف تمام اصول و قواعد جنگ و موازین اسلامی و انسانی، عبدالحمید حمیدی، فرمانده لوای اول قول اردوی ۲۰۷ ظفر را پس از اسارت به‌شهادت رسانیدند.

به‌گلوله بستن . . .

Back to announcements